شلغم را به صورت پخته می توانید مصرف کنید ولی خام آن سودمند تر است چرا که پختن سبب از بین رفتن «گلوکوسینولیت» آن می شود.برای این منظور شلغم ها را پوست گرفته و حلقه حلقه بریده، روی آن کمی آبلیموی تازه و نمک بریزید و در کنار غذا به عنوان سالاد یا پیش غذای خوشمزه میل کنید.

توصیه می شود که در فصل زمستان حتما از شلغم استفاده کنید تا در طول سال در برابر بیماری ها بیمه شوید.برای پختن شلغم بهتر است آن را با حرارت بخار آب بپزید تا خواصش کمتر از بین برود.خواص شلغم آن قدر زیاد است که می توان گفت این گیاه برای هر دردی درمان است.افرادی که دچار گواتر هستند لازم است از خوردن شلغم خودداری کنند زیرا شلغم به علت داشتن «تیوسیانات» ، مولد گواتر است.

 

 که مبتلا به جوش صورت و اگزما هستند چنانچه هر روز مقداری شلغم خام بخورند، جوش صورتشان تا حد زیادی از بین خواهد رفت.شلغم از معدود سبزی هایی است که فسفر دارد به طوری که اعصاب را تسکین می دهد و تقویت می کند.شلغم برای کسانی که استعداد چاقی دارند و نباید مواد قندی و نشاسته ای زیاد مصرف کنند بسیار خوب است و می تواند برایشان یک وعده غذایی باشد زیرا با خوردن آن سیر شده ولی چاق نمی شوند

این سبزی از انواع سبزی‌های نادری است که دارای آرسنیک و روبیدیم است. این دو عنصر با کمک گوگرد در جلوگیری از مرض جذام نقش مهمی دارند

- جوشاندهٔ غلیظ شلغم به شکلم مرهم، در تسکین دردهای مفصلی، نقرس، آبسه‌ها، سرمازدگی و غیره به کار می‌رود.

- شلغم دارای یک ماده ضد عفونی قوی است و به همین جهت در درمان سرماخوردگی و بیماری‌های عفونی تاثیر بسیار زیادی دارد.

- شلغم حاوی فسفر، کلسیم، آهن و ویتامین‌های B , Cاست و سبب افزایش نیروی جنسی و تقویت عمومی بدن می‌شود.

- شلغم برای رشد و استحکام استخوان بندی بسیار مفید است.

- اگر ریشه‌های نازک و باریک روی شلغم، خشک و ساییده شده و سپس با عسل مخلوط شود، برای سختی ادرار مفید خواهد بود و بسیاری از امراض مجاری ادرار را درمان می‌کند.

- آب شلغم پخته را می‌توان در انواع گلودردها و به خصوص عوارض سرماخوردگی قرقره کرد.

- چنانچه شلغم را در ظروف سربسته یا درون خمیر بپزید، چون آب و اسانس‌های آن خارج نمی‌شود، باعث زیاد شدن اشتها می‌شود.

- آب شلغم به سبب داشتن انسولین گیاهی و ویتامین‌های مفید برای درمان مرض قند و سنگ مثانه مفید است.

- شلغم برای جلوگیری از ناراحتی‌های پوستی به ویژه جوش صورت (غرور) بسیار سود بخش است.

- شلغم به علت داشتن ویتامین Cاز رقیق شدن خون جلوگیری کرده و به علت وجود همین ویتامین، مانع از خونریزی می‌شود و خستگی را برطرف می‌کند.

- ریشه‌های نازک شلغم ورم طحال و سوزش ادرار را برطرف می‌کند، بدین منظور باید ریشه‌های باریک شلغم را تمیز شسته و پس از خشک کردن بسایید و همراه با کمی عسل میل کنید.

- ترشی شلغم، مقوی احشاء، اشتها آور و بی نفخ است.

- شلغم به سبب داشتن ویتامینA برای تسکین خارش و دردهای مفصلی، سرما خوردگی، نقرس و معالجه ترَک به صورت استعمال خارجی مفید است. - در بیماری نقرس و درد مفاصل، یک عدد شلغم را پخته و آن را ریز ریز کنید و به شکل فرنی درآورید، سپس مانند مرهمی روی مفاصلی که درد می‌کند، بگذارید.

- مصرف شلغم در درمان کم خونی، تجویز شده‌است، زیرا در افزایش گلبول‌های قرمز خون، بسیار موثر است.

- برای معالجه سرما خوردگی، ورم لوزه‌ها و آنژین شدید و گلو درد می‌توان از شربت شلغم استفاده کرد.

- شربت شلغم برای معالجه سیاه سرفهٔ بچه‌ها مفید است و مصرف این شربت هیچ ضرری برای بچه‌ها ندارد.

شربت شلغم:

روش تهیهٔ شربت شلغم به این ترتیب است که : ابتدا وسط یک شلغم را خالی می‌کنند و در آن کمی شکر می‌ریزند. پس از مدتی آب در آن جمع می‌شود. آب را با قاشق برداشته و مصرف می‌کنند.

هشدار : کسانی که از نظر هضم غذا یا معده دچار اشکال هستند و یا روده‌های ظریفی دارند، باید از مصرف شلغم خودداری کنند.